OTEL DND KARTLARI

Otel Dns Kartları Kullanımı

Odaların kapısına asılan otel dnd kartları otele gelen müşteriler tarafından tercih edilir. Kartın üzerinde çeşitli yazılar vardır. Rahatsız etmeyin yazısı, odanın temizlenmesi gerektiğine dair yazılar yazılı olabilir. Renkleri otel sahibinin isteğine göre şekillenir. Farklı renklerde otel dnd kartları mevcuttur. Genellikle 0,5 cm kalınlıkta üretilir. Kartın üzerine uygun baskılama yapılır. Bu kartın bilinen diğer adı ''rahatsız etmeyin kartı''dır.

 Otel Dnd Kartlarının Yapımı

Bu kartlar birçok maddeden yapılabilir. Kartondan yapılabildiği gibi plastikten de yapılabilir. Ama en uzun ömürlüsü plastikten yapılan otel dnd kartları olmakla birlikte en yaygın olanı kartondan yapılan otel dnd kartlarıdır. Özel baskılı olacak dnd kartları birkaç gün önceden sipariş alınır. Kartondan yapılan dnd kartından sipariş verecek olan firma en az 1000 tane dnd kartı siparişi verebilmektedir.

 Otel Dnd Kartları Kullanım Yerleri

En çok kullanım yeri oteller olmakla birlikte, hastanelerde, bakım evlerinde de kullanımı mevcuttur. 1990'ların başında otellerde kullanılmaya başlayan bu kartlar, odanın durumunu izah eder. Eğer rahatsız etmeyin baskılı dnd kartı asılıysa temizlik görevlisi veya oda servisi odanın kapısını çalmadan oradan uzaklaşır. Her otelin odasında bu kartın bulunması müşteri memnuniyeti açısından zorunlu bir durumdur. Eğer odanın temizliğinin yapılmasını isteyen kart asılıysa, otelin temizlik görevlisi odanın temizliği yapar.

Bu kartlardan kullanan oteller, müşterilerinin memnun olmasını ve otelden memnun ayrılmasını sağlar. Otel dnd kartları, her otelde olması gereken materyallerden biridir.

1 : 0